Nike podejmuje działania prawne przeciwko Warrenowi Lotasowi w sprawie „SB Dunk Low Rip-offs”

Zaledwie kilka tygodni po współpracy z Jeffem Staple na bucie inspirowanym „Pigeon Dunk”, Warren Lotas jest teraz pozwany przez Nike o serial „SB Dunk Low Rip-off”. Projekt, nad którym projektant zaczął pracować na początku roku, rozpoczął go z „Heineken”, a potem Stüssy „Cherry”, a teraz wydaje się, że Swoosh ma dość.

Według doniesień marka Beaverton twierdzą, że trampki Lotas są „mylące podobne” do własnego niskiego składu Dunk i że „promuje i sprzedaje podróbki pożądanych Druków Nike”. Zgłoszenie do Sądu Rejonowego w Los Angeles stwierdza dalej, że „Warren Lotas celowo stworzył zamieszanie, a on próbuje go wykorzystać, między innymi, używając zarejestrowanego słowu Dunk Nike, używając zarejestrowanej sukienki Nike Dunk Trade Dress, i używając znaku, który jest myląco podobny do słynnego projektu Swoosha Nike’a, aby promować i sprzedawać jego podróbki ”.

Chcąc chronić swoją własność intelektualną, Nike poinformował, że doznali „nieodwracalnej szkody swojej działalności” i szukają trzykrotnych szkód, które zostały poniesione, zyski ze sprzedaży, zwrotu pozwu i opłat adwokackich. Potępili także „buty, odzież, pliki cyfrowe, opakowanie, grafikę drukowaną, materiały promocyjne, wizytówki, znaki, etykiety, reklamy, ulotki, okrągły”.

W przeszłości Lotas nazwał swoją wersję Nike SB Dunk Low „Customs” i „Reinterpretaations”, ale jasne jest, że są to tylko kopie oryginału z potrójną ceną ze względu Ich domniemane „materiały premium”. Daj nam znać, co myślisz o tych wiadomościach, a kiedy tu jesteś, równie dobrze możesz spojrzeć na Nike SB Dunk Low „Wheat Mocha”!

Zdjęcie za pośrednictwem Sądu Rejonowego Stanów Zjednoczonych

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *