Jak zmierzyć rozmiar butów w domu

Nie ma nic gorszego niż zdobycie zupełnie nowych butów online, cierpliwie czekając na wysyłkę, delikatnie otwierając pudełko, gdy tylko przybywają, poślizgną się pieszo, A potem w końcu zdając sobie sprawę, że są dla ciebie zbyt małe lub za duże. To najgorszy koszmar sneakerhead! Podczas gdy jedyny sprzedawca publikuje przewodniki wielkości od wielu lat, co, jeśli nawet nie znasz swojego prawdziwego rozmiaru buta na początek? Nasi uprzywilejowani przewodnicy fanów pomogli tysiącom w przeszłości, ale teraz pokazujemy, jak zmierzyć rozmiar butów z zaciszu własnego domu!

Dlaczego więc jest to ważne? Cóż, jako miłośnik trenerów, który chcesz, aby dobrze wyglądali na stopach, więc znalezienie najlepszego dopasowania jest absolutnie niezbędne. Wskazuje również, że będziesz w stanie znaleźć najlepsze kradzieże i oferty wyłącznego sprzedawcy i dokładnie wiedzieć, jaki rozmiar buta od razu!

Kupowanie niewłaściwego rozmiaru butów może również powodować wiele problemów ze zdrowiem stóp w przyszłości, w tym pęcherze, guzki, wyroby paznokci, uszkodzenie paznokci, skrócone ścięgno Achillesa i deformacje strukturalne. Mogą to być dość poważne długoterminowe, więc ważne jest, aby jak najszybciej uzyskać dokładny pomiar. Może to zabrzmieć trochę głupio, ale uzyskanie idealnej pary butów jest w rzeczywistości bardzo ważne!

Jako dzieci chodziliśmy do naszego lokalnego sklepu obuwniczego i użyliby dziwnego urządzenia zwanego urządzeniem Brannock, aby uzyskać przybliżoną oszacowanie tego, jaki byłby twój rozmiar buta. Cóż, stopy dziecka różnią się od dorosłych, ponieważ rosną w oburzającym tempie. Jeśli pójdziesz teraz do swojego sklepu głównego i poprosisz o skorzystanie z jednego z tych urządzeń, są szanse, że prawdopodobnie powiedzą ci, że są stworzone tylko na buty dziecka, więc aby uratować cię przed zawstydzeniem, jesteśmy tutaj, aby pomóc – więc zacznijmy!

Obraz za pomocą FlaClo040
Czego będziesz potrzebować

Według ankiety przeprowadzonej przez Wynsors World of Shoes, trzech na czterech Brytyjczyków nie mieli rozmiaru stopy, biorąc pod uwagę, że byli w szkole. Kolejne badanie przeprowadzone przez American Orthopaedic Foot and Ankle Society wykazało, że 88% kobiet w Stanach Zjednoczonych nosi dla nich buty o wiele za małe, a 70% mężczyzn nosi niewłaściwy rozmiar buta. Jeśli nie chcesz być częścią tych szokujących statystyk, oto kilka rzeczy, których potrzebujesz, aby uzyskać najwyższy rozmiar obuwia:

Kawałek papieru x2
Długopis lub ołówek x1
Linijka lub taśma miara x1
Przyjaciel lub członek rodziny (opcjonalnie)

Pomiar stóp

Aby znaleźć najlepsze dopasowanie, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest umieszczenie jednego kawałka papieru na płaskiej i twardej powierzchni i ustąpienie na niej. Kiedy czujesz się komfortowo, prześledź zarys stopy. Oczywiście, jeśli masz problem z tym, poproś znajomego lub członka rodziny, aby się oprowadził, aby uzyskać jak najdokładniejszy pomiar stopy.

Kiedy jesteś zachwycony tym, co zrobiłeś, użyj linijki lub taśmy, aby zmierzyć długość stopy z najdłuższego palca (która zwykle jest dużym palcem) aż do tyłu pięty. Ważne jest, aby zrobić to w linii prostej, w przeciwnym razie końcowe liczby nie będą dokładne. Warto również zauważyć, że nie ma znaczenia, w jakiej jednostce pomiaru je zapisujesz, ponieważ dojdziemy do tego w przewodniku dopasowania.

Kiedy masz obniżone liczby, zmierz długość stopy w najszerszej części. Zwykle jest to piłka stopy, ale różni się w zależności od osoby. Ponownie upewnij się, że zapiszesz liczby szerokości stóp, ponieważ potrzebujemy ich później, gdy wymyślamy idealną szerokość buta.

Obraz za pomocą FlaClo040
Porady & Triki

Zanim uzyskasz pomiar stóp, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę i wziąć pod uwagę. Jak wskazano wcześniej, brak dokładnych liczb może powodować poważne problemy ze zdrowiem stóp w przyszłości, więc upewnij się, że wykonujesz wszystkie te rzeczy, zanim przejdziesz do następnej sekcji, która zawiera najważniejszy wykres wielkości i wykres konwersji.

Aby rozpocząć, zmierz stopy po całym dniu chodzenia tak najlepiej wieczorem. Wynika to z faktu, że chodzenie może nieznacznie zwiększyć rozmiar stopy – jest to szczególnie ważne dla większych obliczeń stopy i stóp dla dzieci. Warto również wykonać pomiary podczas noszenia rodzaju skarpet, rajstop lub wkładów, które normalnie nosiłbyś. Zmierz swoje stopy boso, jeśli planujesz nosić buty z niczym innym jak bosymi stopami – nie jest to coś, co polecamy specjalnie z powodów higieny, ale ty!

Wbrew powszechnemu przekonaniu wiele osób uważa, że ​​obie stopy są automatycznie tym samym rozmiarem butów, biorąc pod uwagę, że pochodzą od tej samej osoby, ale nie może to być o wiele bardziej złe. W rzeczywistości większość ludzi ma różne rozmiary stóp, które są nieco asymetryczne. Mając to na uwadze, kiedy otrzymasz następną parę tenisówek, użyj pomiarów z większej stopy – jest to absolutnie kluczowe!

Tabela rozmiarów

Teraz toMasz wszystkie potrzebne pomiary stopy i liczby, nadszedł czas, aby przejść do naszej tabeli rozmiarów obuwia, który można znaleźć poniżej, aby wypracować najlepszy rozmiar buta, jaki musisz uzyskać. Oddzielony między rozmiarami mężczyzn i kobiet, znajdziesz także pomocną tabelę konwersji, która dzieli wszystko w rozmiarach Wielkiej Brytanii, USA i UE.

Zacznijmy to od przykładu. Dostałem pomiary stopy za pomocą powyższej metody. Z kawałkiem papieru, ołówkiem i taśmą spisałem długość stopy, a także szerokość stopy i stwierdziłem, że dotyczyła to nieco ponad 28 cm. Właściwie odkryłem, że moja druga stopa była nieco większa pomiar 28,5 cm, więc używając wykresu konwersji rozmiaru buta, zorientowałem się, że muszę dostać trampkę 10uk, która jest w 100% dokładna do rozmiaru buta, który normalnie dostałbym.

Warto zauważyć, że różne marki mają różne konwersje, więc na przykład rozmiar Wielkiej Brytanii może być inny niż Twoja wielkość UE w zależności od firmy, którą wybierasz, ale poniższy wykres rozmiaru zapewni najbardziej dokładny pomiar, jaki możesz Dostawać.

Często Zadawane Pytania

Jakiego pomiaru muszę użyć do pomiaru stóp?

Chociaż nie ma tylko jednego pomiaru, którego można użyć, zalecamy użycie centymetrów. Wynika to z faktu, że jest najdokładniejszy i prawdopodobnie zostanie znaleziony na większości wykresów identyfikacyjnych i rozmiarów dostarczanych przez marki.

Rozmiar rozmiarów różni się między markami?

Tak! Innym powodem używania centymetrów podczas pomiaru stóp jest to, że chociaż rozmiary takie jak UK8 lub US10 mogą się różnić w zależności od marek, centymetrowe rozmiary pozostaną spójne. Jedna marki UK7 może być absolutnie inne niż inna, ale 26 cm będzie konsekwentne bez względu na wszystko.

I to wszystko! Następnym razem, gdy będziesz szukać nowych butów przez jedynego sprzedawcę i nie jesteś pewien, jaki rozmiar butów można wybrać, upewnij się, że skorzystasz z tego pomocnego przewodnika! Upewnij się, że dodaj do zakładek tę stronę na wypadek, gdybyś musiał ją później znaleźć w linii, a gdy tu jesteś, równie dobrze możesz sprawdzić niektóre z naszych przewodników dotyczących rozmiarów specyficznych dla tenisówek, aby uzyskać najlepsze pomysły i rekomendacje dotyczące rozmiar , stylizacja i wiele więcej:

Adidas Superstar Guide
Air Jordan 1 Przewodnik rozmiaru
Nike Air Force 1 Przewodnik wielkości
Nike Dunk Size Guide
Yeezy poprawia przewodnik po rozmiarze 350

Obraz za pomocą Adamlsa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *