Odkryj: Dlaczego „Air Max 97„ Silver Bullet ”to wieczna ikona projektu

, ponieważ Air Max 1 zadebiutował w 1987 roku, linia Air Max pozostała jednym z najbardziej niezbędnych kulturowo i kochanych zakresów tenisówek ze wszystkich czas. Sylwetki przetrwały próbę czasu i są tak samo do noszenia, jak kiedykolwiek wcześniej – jest to oznaka ponadczasowego projektu. Podczas gdy Tinker Hatfield był człowiekiem stojącym za oryginalnym Air Max 1, wielu świetnych projektantów obuwia podążyło jego śladami i przyczyniło się do rodziny Air Max.

Sergio Lozano zaprezentował swoje podejście do technologii w 1995 roku z Air Max 95, wybitną trampką, która czerpała inspirację z ludzkiej anatomii, a dokładniej klatki piersiowej. W 1997 r. Kolega Lozano, Christian Tresser, urodził Air Max 97 w oryginalnej formie „Silver Bullet”, tenisówka, która zajmuje szczególne miejsce w sercu wielu fanów obuwia na całym świecie. Dołącz do nas tutaj w wyłącznym dostawcy, gdy głęboko nurkujemy, dlaczego Air Max 97 „Silver Bullet” jest ikoną wiecznego projektu.

Obraz przez jedynego dostawcę
Jesień 1997 r. AM97 po raz pierwszy uderzył w półki jako następca Air Max 96, rzadko widzianej sylwetki, która przyćmiła sukces AM95. Ponieważ najdroższy sneaker miał jeszcze wydać, AM97 musiał zaimponować. Popularną pogłoską jest to, że kolorowa Kolour została zainspirowana japońskimi po pociągach pocisków, które Tresser widział podczas podróży firmy, chociaż sam projektant kilkakrotnie obalał ten mit w wywiadach na przestrzeni lat.

W rzeczywistości było wiele różnych źródeł inspiracji za wczesnymi szkicami Air Max 97. Metaliczne wykończenia na rowerach górskich lat 90. były największą inspiracją za projektem, a Tresser stwierdził, że ramy Titanium Metal pomogły mu wizualizować sferów. „Silver Bullet” to zasadniczo nazwa nadana końcowej sneakera wydania, aby brzmiała fajniej. Wraz z rowerami górskimi kropki deszczowe odegrały ważną rolę w inspirowaniu projektu, po raz kolejny udowadniając, że Matka Natura jest największym projektantką na świecie.

Obraz przez jedynego dostawcę
Przed uruchomieniem AM97 był tak naprawdę przeznaczony dla różnych nazwisk, a wczesne szkice Christiana Tressera nazywają model „Total Air Total Max”, a wczesne próbki mają nawet „Air Total Max 3” wydrukowane na etykietach, chociaż po wydaniu W końcu został ochrzczony Air Max 97. Sneaker wprowadził innowacje na niezliczoną liczbę różnych sposobów, chociaż wiele w szczególności był to pierwszy w historii Sneaker Nike, który oferował pełną widzialną podeszwę środkową powietrza. Wcześniej prawie wszystkie Air Max zaprezentowały mniejsze jednostki schowane pod obcasami, jednak AM97 włączył się z jednostką powietrzną obejmującą stopy, z początkowymi wzorami, nawet w tym ocena PSI (ciśnieniowa) dla widzialnego powietrza.

Poruszając się w górę sneakerów, trudno nie zwracać uwagi na subtelny, ale skuteczny system leczenia prędkości, który pokazuje, jak jest usprawniona praca Tressera. Podobnie jak Nike Air Zoom Spiridon (wydany również w 1997 roku i opracowany przez Christain Tresser), czyste linie i zaakcentowane krzywe 97 są doskonale uzupełnione praktycznie ukrytym systemem sznurowania.

Obraz przez jedynego dostawcę
Po wybitnej kampanii startowej kierowanej przez Michaela Johnsona i Carla Lewisa (amerykańskich sportowców olimpijskich), Air Max 97 stał się jednym z najlepiej sprzedających się trampek Nike wszechczasów. Od Sneakerheads po celebrytów z listy A, ponadczasowy projekt został zacięty przez masy, a legendarny status wkrótce został zarobiony. Pomimo ogromnej popularności, AM97 został ostatecznie wyciągnięty z półek wiosną 1998 roku po niecałym roku, ponieważ Nike przygotowywał się do podniesienia nowego Air Max 98, ponownie opracowanego przez Sergio Lozano.

Fani sneakera byli zdruzgotani, gdy dowiedzieli się, że nie mogą już kupować swoich wysoce pożądanych srebrnych kopnięć, a kolekcjonerowie nawet uciekali się do zorknięcia pary, aby zachować świeżość. Na szczęście w 1999 r. AM97 po raz pierwszy powrócił ze swoim popularnym złotym odpowiednikiem, w ramach „Sport Reimagined” Nike.

Obraz przez jedynego dostawcę
Znany tenisówka była widziana w różnych iteracjach przez lata, a niektóre z pewnością znacznie bardziej niezapomniane niż inne. W 2010 roku Nike uhonorował dziedzictwo Air Max 97, tworząc niezwykle ograniczoną wersję we Włoszech. Model zatytułowany Air Max 97 „Lux” był ograniczony do zaledwie 1695 par i został wykonany z najlepszych skóry, prawdopodobnie działając jako preludium do trendów hiperfuse i vac-tech, które wkrótce nastąpiły. Włochy były również idealnym miejscem do stworzenia tej pary specjalnej, ponieważ kraj ten ma szczególną miłość do srebrnej kuli, z wersją wydaną w 2017 roku, która nawet szczyciła się włoską flagą na zakładce języka.

Plotka głosi, że Włosi tak bardzo kochali sylwetkę, nawet nazywali ją „la srebro”Model ma kult w całym kraju. Jak każda sylwetka Nike, istniało również ciekawe dzieła, które nigdy się nie wystartowały. Na początku XXI wieku kupił nam wsuwaną wersję AM97, podczas gdy Upper została również hybrydyzowana z podeszwami z Air Max Plus, Air Max 90, a nawet Nike Air Humara. Co ciekawe, wydanie OG w rozmiarach Kid pokazało jednostkę jedyną Air Max 95.

Obraz przez jedynego dostawcę
Setki innych godnych uwagi kolorów zaszczyciło Nike Air Max 97 na przestrzeni lat, a także gościł pewną współpracę o wysokim ogrzewaniu, jednak żaden z nich nie ma tego samego legendarnego statusu, co OG „Silver Bullet”. Przez 25 lat Colourway pozostaje ulubieńcem dla Sneakerheads na całym świecie, a fani już swędzą na ponowne wydanie, aby pomóc w okazji rocznicy sylwetki. Być może wynika to z samej możliwości noszenia kolorów, a może projekt naprawdę rezonuje z nami, ale tak czy inaczej srebrna kula AM97 zawsze zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach w jedynym dostawcy.

Upewnij się, że najlepiej go zablokować w wyłącznym dostawcy dla wszystkich rzeczy Air Max 97 i Sneaker, ponieważ zawsze udostępniamy najnowsze i najlepsze wiadomości, aktualizacje i daty premiery, abyś mógł być na bieżąco. Sprawdź resztę naszej witryny dla tego wszystkiego i wiele więcej!

Obraz przez jedynego dostawcę
Aby uzyskać więcej artykułów Nike Air Max 97, sprawdź niektóre z nich poniżej:

Nike Air Max 97 „Silver Bullet” ma powrót w 2022 roku
Jak pasuje Nike Air Max 97 i czy jest to prawda?
Twoje pierwsze spojrzenie na Comme des Garçons x Nike Air Max 97
Przyjrzyj się bliżej Nike Air Max 97 „Puerto Rico”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *